Terug naar overzicht

Prachtig resultaat Goethe geslaagden

08-09-2023

Donderdagmiddag 7 september was het feest voor 16 leerlingen die slaagden met "gut” en "sehr gut” voor hun Goethe Zertifikat A2 waar zij afgelopen mei examen voor deden, zij zaten toen in klas 3 van havo, vwo of tweetalig onderwijs. We zijn daar enorm trots op, zegt mw. C. Zwartjes, coördinator van Goethe op het RLS. Voor onze school is dat de derde keer. Het Goethe-examen toetst de vaardigheden lezen, luisteren, spreken en schrijven in het Duits. Onze leerlingen kunnen zich nu dus prima uitdrukken als zij met vakantie naar Duitsland gaan; ze kunnen bijvoorbeeld makkelijk contact leggen en over zichzelf vertellen. Daarnaast is het een mooie basis voor het vervolgdiploma B1. In de zakenwereld wordt het Goethe Zertifikat hoog gewaardeerd, bijvoorbeeld in het hotelvak en de toeristenbranche. Onze leerlingen hebben zich enorm ingezet voor het Zertifikat!

Het Goethe Zertifikat is een Duits diploma dat door het Goethe Instituut in Duitsland wordt uitgegeven.