Terug naar overzicht

Feestelijke uitreiking Goethe Zertifikat

30-09-2021
Rijnlands Lyceum Sassenheim

Woensdagmiddag 29 september was het feest voor 16 leerlingen die slaagden voor hun Goethe Zertfikat A2 waar zij afgelopen juni examen voor deden, zij zaten toen in klas 3. “We zijn daar enorm trots op”, zegt mw. C. Zwartjes, coördinator van Goethe op het RLS. “Voor onze school is dat de eerste keer. Het Goethe-examen toetst de vaardigheden lezen, luisteren, spreken en schrijven in het Duits. Onze leerlingen kunnen zich nu dus prima uitdrukken als zij met vakantie naar Duitsland gaan; ze kunnen bijvoorbeeld makkelijk contact leggen en over zichzelf vertellen. Daarnaast is het een mooie basis voor het vervolgdiploma B1. In de zakenwereld wordt het Goethe Zertifikat hoog gewaardeerd, bijvoorbeeld in het hotelvak en de toeristenbranche. Onze leerlingen hebben zich enorm ingezet, ondanks alle coronabeperkingen hebben zij zich de stof in een half jaar met online-lessen met succes eigen gemaakt!”, besluit mw. Zwartjes.

Het Goethe Zertifikat is een Duits diploma dat door het Goethe Instituut in Duitsland wordt uitgegeven.